KRÁSNÉ DŘEVĚNÉ LŽÍCE - Břetislav Jansa

CZ | EN
CZ | EN
Přejít na obsah
KRÁSNÉ DŘEVĚNÉ LŽÍCE

Vítám Vás mezi
DŘEVĚNÝMI LŽÍCEMI
Tvořím lžíce. Ručně. Z lokálních dřevin, ze suchých větví, jedinečné, praktické i dekorativní. Pro potěchu duše Vaší i Vašich blízkých.

Pokud jste jejich milovníky nebo se jimi stáváte, hledáte pro sebe či své blízké originální dřevěnou lžíci, věřím, že Vás moje práce zaujme.

Lžíce tvořím od roku 2015, zarputile ručně, bez použití strojů. Díky tomu je každá jedinečným a neopakovatelným originálem. Jsou rozmanitých velikostí, tvarů, dřevin, k různému použití.
Ekologické zpracování
lokálních dřevin
Až na drobné výjimky využívám pouze lokální dřeviny

Téměř všechny lžíce a lžičky vznikají z přirozeně uschlých větví, které sbírám po lesích, sadech či v parcích, vlastně kdekoliv. Jde výhradně o větve ležící na zemi. Suché větve neodřezávám ani ze soušek, natož z živých stromů. Z mého pohledu leží na zemi spousty vhodného materiálu ,stačí se jen sehnout. Výjimku tvoří dřevo, které dostávám darem. Mezi ním se občas objeví i dřevina exotická.
VYBERTE SI DŘEVĚNOU LŽÍCI
přesně pro Vás
Toto rozdělení prosím berte jako základní
Některé kategorie se prolínají a je jen na Vás, jak svou lžíci budete používat

Tyto lžíce jsou převážně dekorativní, v kuchyni vhodné k nabírání suchých surovin. Například sypkých čajů, různého koření a podobně


Lžíce a lžičky krátké i delší, do kapsy, kabelky či do batohu, některé s koženou šňůrkou, v praktickém plátěném pytlíčku nebo v papírové krabičce. Zkrátka lžíce, které máte stále u sebeJsou vhodné pro partnery, přátele, sourozence nebo jako svatební dar novomanželům.
Jsou vždy vytvořeny z jednoho kusu dřeva rozděleného na dvě polovinyJedinečné a unikátní lžíce a lžičky. Pro velikou náročnost jejich tvorby jich zde najdete jen několik kouskůJsou to miniaturní lžičky. Převážně na krk, případně se dají používat v cukřence či slánce. Někteří nadšenci i takto malé lžičky používají na cestách, třeba jako dezertní. Je to drobná řezbářská práce, hlavně pro radostPovrch je hladký, matný, s patrnými stopami po řezbářských nožích.
Lžíce jsou opatřeny koženou šňůrkou.
TA JE MOJE
Vaše názory na
KRÁSNÉ DŘEVĚNÉ LŽÍCE
STRÁNKY STÁLE UPRAVUJI, PROTO SE OMLOUVÁM ZA NEDOSTATKY
Copyright © 2015 - 2024 Břetislav Jansa
Břetislav Jansa - QR code
Návrat na obsah